1996 yılında Sabri Çevik şahıs firması olarak Sivas merkezli kurulan ve 2001 yılında Çevik İnşaat adı altında şirketleşerek faaliyet göstermeye devam eden 20 yıllık geçmişi bulunan köklü bir firmadır.

Başlangıçtan bugüne kadar dolgu, yarma, nakliye, köprü, alt ve üst yapı gibi yol yapım çalışmalarını içerisinde bulundurarak başarılı bir şekilde projelerini gerçekleştirmeye devam etmiştir.

2012 yılında müthiş bir atağa kalkarak Çevik Beton adı altında beton santrali açmıştır.

Sivas’ta büyüyen ve gelişen inşaat sektörünün taleplerini karşılamak için daha kaliteli ve daha iyi hizmet sunabilmek adına 2013’te Akkaya Taş Ocağı, 2016’da Tecer Taş Ocağı’nı almıştır. Ayrıca 2016 yılında ikinci santrali kurarak çift santralle üretime ve hizmete devam etmektedir.

ALT YAPI , ÜST YAPI VE İNŞAAT İŞLER KONUSUNDA DENEYİMLİ YÖNETİCİ VE TECRÜBELİ ŞANTİYE KADROSU İLE  ÖZEL SEKTÖR YÜKLENİCİLERİ , BELEDİYELER, İL ÖZEL İDARELERİ VE ÇEŞİTLİ KAMU KURUM VE KURULUŞLARA HİZMET VEREN BİR KURULUŞTUR

2013 YILINDA GÜNLÜK 5000 TON KAPASİTELİ  KALKER OCAĞI-KIRMA ELEME TESİSİ VE YİNE 2016 YILINDA GÜNLÜK 10000 TON KAPASİTELİ KALKER OCAĞI VE KIRMA ELEME TESİSİ KURARAK, MADENCİLİK ALANINDA DA  FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR..

2016 YILINDA YENİ BİR YATIRIM DAHA YAPARAK 150M3/SAAT KAPASİTELİ HAZIR BETON TESİSİNİDE FAALİYETE GEÇİRMİŞTİR.

AYRICA DİĞER BİR KURULUŞU OLAN SİVAS ÇEVİK HAZIR BETON..LTD.ŞTİ.FİRMASI;  2012 YILINDA KURULMUŞ OLUP MÜLKİYETİ KENDİNE AİT OLAN 22000  m2 ALAN ÜZERİNDE FAALİYET GÖSTEREN HAZIR BETON TESİSİNDE YILIIK 200.000 M3 HAZIR BETON ÜRETİMİ İLE ALTYAPI,KÖPRÜ,SANAYİ VE TİCARİ ALAN İNŞAATLARI, KONUT, HASTANE,OKUL VB PROJELERİN HAZIR BETON İHTİYAÇLARINDA HIZLI VE EFEKTİF ÇÖZÜMLER SUNMAKTADIR

ÇEVİK BETON VE ÇEVİK İNŞAAT ;  işin takibi ve çözüm üretilmesindeki kararlılık, yapılan işe saygı ve alınan sorumluluk, kazanılan bu tecrübe ile faaliyetlerini yürütürken doğal çevrenin, ülke ekonomisinin,, işçi sağlığı ve güvenliğinin de korunması bilinci ile kaliteden ödün vermeden kusursuz iş idealini gerçekleştirme düşüncesinde hareket etmektedir.

Konusunda tecrübeli, dinamik ve çalışkan kadrosuyla  başarı ve kalite  odaklı çalışan, istihdam artışlı,  sürdürebilir bir başarıyla pazar payını artırarak geleceğin modern projelerinde etkin, sektörünün tercih edilen bir firması olmayı hedeflemektedir.